Принц-Наследник Филип и Принцеза Даница на састанку са представницима српске заједнице у Чикагу

Током посете Чикагу, Њихова Краљевска Височанства Принц-Наследник Филип и  Принцеза Даница састали су се у ресторану „Амбар“ са истакнутим представницима српске заједнице у Сједињеним Америчким Државама, укључујући руководиоце удружења, културних и хуманитарних организација, као и представнике фолклорних ансамбала који својим радом доприносе очувању српског националног, културног и духовног идентитета у расејању.

Током сусрета представљен је пројекат „Serbian Camp“, који ће од 2027. године окупљати децу и младе из дијаспоре, Србије и других земаља у којима живи српски народ. Циљ овог пројекта је очување српског језика, културног наслеђа, традиције и духовних вредности кроз образовне, културне и спортске активности, као и јачање веза између младих генерација и њихове отаџбине.

Посебан значај имала је размена искустава и мишљења са представницима организација које већ дуги низ година успешно реализују сличне програме у Сједињеним Америчким Државама. Њихови савети и искуства представљаће драгоцен допринос у припремама за први Српски камп, чије је одржавање планирано наредног лета у Врњачкој Бањи.

Њихова Краљевска Височанства изразила су захвалност свим учесницима на срдачном пријему, издвојеном времену и спремности да подрже ову значајну иницијативу. Заједничким радом и сарадњом могу се додатно ојачати везе између отаџбине и расејања, чувајући национални идентитет и културно наслеђе за будуће генерације.